Sosyal Medya |
  • Türkçe
  • English

TURNİKE, BARİYER & GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Arama

Market Turnikelerinin İşletmelere Faydaları Nelerdir?

Market Turnikelerinin İşletmelere Faydaları Nelerdir?

Halk arasında market turnikesi olarak bilinen kelebek turnikeler, işletmelerin güvenliğini sağlamak adına önemli araçlar arasında yer almaktadır. Bilhassa girişi ve çıkışı aynı olan işletmelerde giriş yapılan yerden çıkışın gerçekleşmemesi için bu araçlar sıklıkla kullanılmaktadır. Tabii ki bunun birçok farklı sebebi olduğundan bahsetmek mümkün olsa bile ilk etapta akıllara hırsızlık vakaları gelmektedir.

Bilindiği üzere marketler ve bunun gibi diğer işletmeler hırsızlık tehdidi ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Hırsızlar, giriş yaptıkları yerden ürünleri aldıktan sonra geri çıkmakta ve kasa bölümünden geçmediklerinden dolayı sorun yaşamamaktadırlar. Ancak market turnikelerinin kullanılmasıyla birlikte bu risk tamamen sıfıra inmektedir.

Market turnikeleri yalnızca hırsızlık olayları değil, saldırı gibi diğer durumları da önlemek adına güvenilir kabul edilen araçlar arasındadır. Çünkü girişler kontrollü olarak yapılacak ve bir anda onlarca insan içeriye giriş sağlamayacaktır. Bu da tek tek geçişi mümkün kıldığı için önlem alınması adına zaman kazanılacaktır.

Başta alışveriş merkezleri olmak üzere süpermarketler, hipermarketler ve her türlü hırsızlık riski ile karşı karşıya kalan işletmeler için kelebek turnikeler bir hayli uygundur. Tamamen dayanıklı olması, montajının kolay biçimde yapılması ve ucuz fiyatlarıyla işletmeler için doğru tercih kabul edilebilmektedir.

Market Turnikeleri Nasıl Kurulur

Market turnikeleri basit bir mekaniğe sahip olduklarından ötürü hiçbir enerjiden güç almak durumunda değillerdir. Dolayısıyla altyapısal açıdan enerji tesisatı kurmaya gerek bulunmamaktadır. Aynı zamanda market turnikelerinin kurulumları çelik düberler ile yapılmakta ve bu işlem çok kısa sürmektedir. Yani market turnikesini satın alanlar kurulumu kendileri yapabilecekleri gibi uzman ekiplerden de yardım isteyerek kısa sürede montajın tamamlanmasını sağlayabilmektedirler.

Tek yöne güvenli geçiş imkanını sağlayan market turnikeleri özellikle satıcı firmalar tarafından getirilip montajı gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle işletme sahiplerinin dert edeceği bir durumdan bahsetmek söz konusu olmamaktadır. Günümüzde birçok gıda işletmesinin market turnikesi ile emniyeti sağladığını ifade etmek de uygundur.

Market Turnikeleri Sağlamlık Düzeyi

Market turnikelerinin önemli bir bölümünün gövdeleri krom kaplıdır. Ayrıca çelik ve nikel ile güçlendirilmiş turnikeler sağlamlığı garanti etmektedir. Bu sayede her türlü zorlama ya da ittirmeye rağmen tek yönlü dönen turnikeden çıkış yapmak mümkün olmamaktadır. Ters yönde kaçak geçişin önünü kapatan bu sistemlerin ciddi manada sağlam olduğu hafızalarda yer ederken işletmelerin de bu basit mekanizmadan yararlandıkları bilinmektedir.

Market Turnikelerinin Özellikleri

Market turnikesi olarak bilinen kelebek turnikeler, özellikle insan darbesine karşı son derece dayanıklıdırlar. Bu durum, ters yönde kaçak geçişleri ciddi şekilde engellemekte ve hırsızlık riskini minimum seviyeye çekmektedir. Özellikle giriş ve çıkış için iki farklı kapısı bulunan işletmelerde giriş kapısına bu araçtan yerleştirmek çok uygun olmaktadır. Böylelikle çıkış kapısı dışında marketten ya da işletmeden ayrılmak imkansız hale gelecektir.

Market turnikeleri genellikle tek yönlü çalışsalar dahi iki yönlü mekaniğe sahip olan turnikelerden de söz etmek mümkündür. Ayrıca ihtiyaca göre farklı boyutlarda market turnikelerinin bulunduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla işletme sahiplerinin giriş kapısına göre bir turnike tercihin yapmaları en uygunu olarak kabul edilmektedir.

Kolay bir şekilde montajı yapılabilen, şık tasarıma sahip olan ve güvenliği sağlayan bu mekanizma için söylenebilecekler temelde bu şekilde olup, her türlü detaya, ayrıntıya endsystem.com.tr üzerinden erişilebilmektedir. Bilhassa orta ölçekli ya da büyük ölçekli marketler için uygun olan turnikeler hızlı şekilde monte edilerek kullanıma uygun hale gelmektedir. Dilerseniz yardım alarak işletmeniz için market turnikesi sipariş edebilirsiniz.

YORUMLAR

YORUM YAP

guvenlik

KATEGORİLER

End System Motto

“DÜNYANIN GÜLER YÜZLÜ TURNİKELERİ”