Sosyal Medya |
  • Türkçe
  • English

TURNİKE, BARİYER & GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Arama

Fotoselli ve Radarlı Market Turnikelere Yakından Bakış

Fotoselli ve Radarlı Market Turnikelere Yakından Bakış

Özellikle ticari işletmelerde girişleri kontrol etmek oldukça önemlidir. Bu durum hem işletmenin hem de işletmede bulunan kişilerin güvenliğini sağlarken, olumsuz olayların da doğrudan önüne geçmektedir. Girişleri kontrol altına almak adına kullanılan araçların en başında hiç kuşkusuz fotoselli ve radarlı market turnikeleri gelmektedir. Daha çok gıda satan yerlerde görülen bu turnikeler gerek tek taraflı gerekse de çift taraflı açılabilmektedir. Ayrıca uzaktan algılayan radarları sayesinde kapı otomatik bir şekilde açılmakta ve başka birisinin kontrolüne de gerek olmamaktadır.

Fotoselli ve radarlı market turnikeleri uygun şekilde monte edilmekle birlikte hırsızlık gibi sıklıkla rastlanan olayların önüne geçmektedirler. Tabii ki başta marketler olmak üzere pek çok işletme bu sistemleri taktırmakta ve böylelikle güvenliği sağlamaktadır.

Genel olarak fotoselli ve radarlı market turnikelerinin genel özellikleri şu şekildedir:

  • Birçok radarlı turnike çift yönlü servo motor kullanmaktadır.
  • Açılış yönü radar sistemine göre ayarlanabilmektedir.
  • Radar sayesinde güvenli geçiş için özel Anti-Panic koruma sistemi bulunmaktadır.  
  • Sağ ve Sol açılım ayarı değiştirilebilir

Fotoselli Market Turnikesi Çalışma Sistemi

Fotoselli market turnikelerinin çalışma sistemleri son derece basittir. Öncelikle elektrik tesisatı çekilmeli ve montaj buna göre sağlanmalıdır. Sonrasında yapılacak ayarlamaya göre tek kol ya da çift kol radar algılamasına göre açılıp kapanacaktır. Radar sistemi uygun bir mesafeye gelene kadar devreye girmediği için hem geçişler kontrol altında tutulmakta hem de işletmelerin yaşayabilecekleri olumsuz durumların önüne geçilmektedir.

 Fotoselli ve radarlı market turnikeleri özel firmalar tarafından tüm market ve işletmelere güvenle monte edilmektedirler. Ayrıca sıklıkla tercih edilen bu araçlar oldukça dayanıklıdırlar. Dolayısıyla giriş sağlanan yerden aynı şekilde geri çıkmak mümkün olmamaktadır.

Fotosel, bilindiği üzere çok basit bir devre sistemidir. Ancak bu sistem otomatik açılıp kapanmayı sağladığı için kritik önem taşımaktadır. Bilinen kolay mekanikli kelebek turnikelere göre daha gösterişli olan ve insan zahmetini ortadan kaldıran bu araçlar, marketlerde yoğunlukla görülebilmektedir.

Fotoselli ve Radarlı Market Turnikelerinin Avantajları

Bir marketin ya da işletmenin güvenliğini önemsemek en doğru olandır. Bu sebeple giriş ve çıkışları mutlak suretle kontrol etmek gerekmektedir. Bilindiği üzere fotoselli ve radarlı market turnikeleri bu ihtiyaç için üretilmiş araçlar arasındadır. Tabii ki bu araçların avantajları hakkında da derin ve kapsamlı bilgiler sunmak elzemdir.

Özellikle insan sirkülasyonunun fazla olduğu işletmelerde çalışanların giriş ve çıkışları kontrol etmeleri pek de mümkün değildir. Bu durum, hırsızlık vakalarının ciddi manada artmasına sebebiyet vermekte ve işletmenin maddi açıdan zarar etmesi anlamını taşımaktadır. Ancak fotoselli ve radarlı market turnikelerinden yararlanıldığı zaman girişler otomatik olarak kontrol altına alınmaktadır. Çünkü giriş yapan bir kişinin aynı yerden çıkış sağlama şansı ortadan kalkmaktadır.

Fotoselli ve radarlı turnikeler, işletmeye girişi de sınırlayan önemli bir araçtır. Özellikle marketlerde ya da diğer ticari işletmelerde bir problem ortaya çıktığı zaman girişler radarlı market turnikeleriyle rahatlıkla durdurulabilmektedir. Ayrıca yığılmalara ve bir anda pek çok kişinin işletmeye hücum etmesine de engel olunmaktadır.

En başta güvenilirlik olmak üzere pek çok olumlu özelliğinden ötürü fotoselli ve radarlı market turnikelerini işletmelere koymak önerilenler arasındadır. Dakikalar içerisinde montajının tamamlanması, basit bir çalışma mantığına sahip olması ve geçiş kontrolünü işletmenin eline alması adına bu araçları sipariş etmek yerinde bir hamledir. İsterseniz endsystem.com.tr adresinden bakarak ihtiyacınıza göre fotoselli ve radarlı turnikelerden doğrudan sipariş edebilirsiniz.

YORUMLAR

YORUM YAP

guvenlik

KATEGORİLER

End System Motto

“DÜNYANIN GÜLER YÜZLÜ TURNİKELERİ”